ساعت ٦:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٤  

 

خبرهايی از هنگ کنگ 

 

 

افزایش اعضای غیر رسمی کابینه هنگ کنگ

 

 

 

رییس اجرایی هنگ کنگ 8 عضو غیر رسمی به شورای اجرایی (کابینه) هنگ کنگ اضافه کرد. بیش از نیمی از اعضای جدید از بخش تجاری و مالی هستند و یک نفر از معاونان سابق حزب دموکرات (مخالف) در میان آنها دیده می شود. کابینه هنگ کنگ با احتساب رییس اجرایی دارای 15 عضو رسمی و تا پیش از این دارای 7 عضو غیر رسمی بوده است که با انتصاب 8 عضو دیگر، اعضای غیر رسمی آن با اعضای رسمی برابر شده است. در یک تصمیم گیری جدید تنها افرادی که موضوع جلسه هیات دولت به آنها مربوط می شود از این پس در جلسات هیات دولت هنگ کنگ شرکت خواهند داشت.

 

 

سفر دونالد جانگ به ایالات متحده، کانادا و انگلیس

 

 

 

رییس اجرایی هنگ کنگ در ماه آینده از ونکوور، واشنگتن دی سی و نیویورک دیدن خواهد کرد تا رهبران سیاسی و اقتصادی را از آخرین تحولات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هنگ کنگ آگاه کند. وی در 22 اکتبر هنگ کنگ را به مقصد ونکوور ترک خواهد کرد. وی و فرماندار گواندانگ چین به طور مشترک میزبان کنفرانس تجاری هنگ کنگ – گواندانگ در کانادا در تاریخ 25 اکتبر 2005 خواهند بود. دونالد جانگ روز بعد از آن به نیویورک رفته و با بازرگانان مهم این شهر دیدار خواهد کرد. رییس اجرایی هنگ کنگ در مدت چهار روزه اقامت خود در پایتخت ایالات متحده با اعضای دولت و کنگره و اندیشمندان و بازرگان دیدار خواهد کرد. وی سخنران اصلی مراسم سالیانه شام انجمن آسیا مرکز واشنگتن خواهد بود. آقای جانگ در اول نوامبر به لندن سفر خواهد کرد تا با اعضای ارشد دولت، پارلمان و رهبران تجاری و مالی هنگ کنگ انگلیس دیدن کند. در تاریخ 3 نوامبر وی سخنران اصلی در مراسم گشایش کنفرانس سه روزه مربوط به هنگ کنگ خواهد بود.  وی در مراسم سالیانه شام شورای توسعه تجارت هنگ گنگ نیز سخنرانی خواهد کرد تا برنامه تبلیغاتی سازمان جهانگردی هنگ کنگ در سال 2006 را در انگلیس رسما آغاز کند.

 

 

رییس اجرایی و اهداف بلند مدت ریاست

 

 

رییس اجرایی هنگ کنگ به این سووال که آیا پس از اتمام دوره دوساله ریاست خود برای رسیدن به این پست مجددا تلاش خواهد کرد در جلسه پرسش و پاسخ با نوجوانان پاسخ گفت. وی در این جلسه دو ساعته به سووالات نوجوانان پاسخ گفت. یکی از دانش آموزان گفت که سخنرانی سالیانه اخیر جانگ شامل برنامه هایی بوده که در عرض 20 ماه آینده انجام خواهد شد. وی از رییس اجرایی خواست تا نظرش را نسبت به دوره بعدی ریاست اجرایی اعلام کند. آقای جانگ گفت آینده سیاسی خود را خود تعیین نمی کند. وی گفت آینده سیاسی به عنوان رهبر هنگ کنگ بستگی به کارهای انجام شده در دو سال آینده و حمایت مردم از وی دارد.

 

  

 

دبیر کل سازمان تجارت جهانی و تظاهرات در هنگ کنگ

 

 

در طی دیدار دبیر کل سازمان تجارت جهانی با جمعی از نمایندگان سازمانهای غیر دولتی در دانشگاه هنگ کنگ تعداد زیادی از مخالفین جهانی شدن به تظاهرات پرداختند. این تظاهرات درست چند هفته قبل از برگزاری کنفرانس وزیران سازمان تجارت جهانی در هنگ کنگ برگزار می شود. دبیر کل این سازمان به انتقادات مربوط به افزایش فقر به دلیل سیاستهای تجارت آزاد پاسخ گفت.