ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٧  

100سایت عربی هک شد

حدود 100 سایت عربی که اکثرا سایت های مهم دولتی و سایت های دانشگاه ها و شرکت های عربی بودند توسط گروه امنیتی آشیانه هک و چهره تمامی این سایت ها به صفحه ای با نماد ایران و نماد خلیج فارس تغییر پیدا کرد.
به گزارش البرز به نقل از شبکه فن آوری اطلاعات ایران، هدف از این کار محکوم کردن تغییر نام خلیج فارس و استفاده از اسم خلیج عربی در سایت های عربی بوده است.

گروه امنیتی آشیانه در زمینه اظهار داشت: "در این پروژه ما به چهار سرور عربی نفوذ کرده و چهره سایت های مهمی از کشورهای بحرین، عربستان، امارات، عمان، عراق ... را که بر روی این سرورها قرار داشتند را با صفحه ای با نماد ایران و نام خلیج فارس تغییر دادیم."

عملیات نفوذ به سرور وب سایت های فوق الذکر در روز یکشنبه 29 اردیبهشت شروع شد که پس از 3 روز فعالیت شبانه روزی در صبح روز چهارشنبه 1 خرداد 87 نماد ایران و اسم خلیج فارس در کلیه وب سایتهای فوق الذکر عربی قرار گرفت و جهت جلوگیری از متوجه شدن سریعتر مسئولین این سرورها، فایل اصلی برخی از سایت ها با نام Index را عوض نکرده و تنها فایلی با نام Ashiyane بر روی این سایت ها قرار گرفت. لازم به ذکر است که این 100 سایت بر روی چهار سرور مختلف با سیستم عامل های ویندوز 2003 میزبانی می شوند.

برای مشاهده لیست برخی از سایتهای هک شده برروی لینک زیر کلیک کنید:
http://ashiyane.ir/News/gulf-list.txt

تمامی این سایت ها را در سایت بین المللی Zone-H ثبت شده که در زیر لینکهای ثبت شده بعضی از این سایت های هک شده را می توانید مشاهده کنید:


جالب است که در لیست این 100 سایت، سایت های مهمی چون سایت لیگ خلیج ع.سایت وزارت آموزش عالی عراق، سایت اداره پلیس ابوظبی امارات، سایت روزنامه الخلیج امارات، سایت دانشگاه میادین عربستان، سایت هیئت مردم امارات، سایت شرکت گاز عمان و ... به چشم می خورد که چهره برخی از این سایت های هک شده هنوز توسط مدیران آنها اصلاح نشده است.