ساعت ۳:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٢/۱۸  

 

 

'عذر ورزشکاران با آرايش را خواهم خواست'

 

 

محمد علی آبادی، رئيس سازمان تربيت بدنی ايران، در جمع روسای فدراسيون ها گفته است عذر ورزشکارانی را که با آرايش پا به ميادين مسابقات می گذارند، خواهد خواست.

وی روز يکشنبه با اشاره به ظاهر برخی ورزشکاران ايرانی گفته است: "من از حضور ورزشکاران با ريخت و قيافه های زنانه جلوگيری خواهم کرد و اگر آنها از دستم در بروند نيز در آينده محروم خواهند شد.

آقای علی آبادی حضور 'آقايانی با موهای چندرنگ و با ابروهای آرايش کرده' را بی احترامی به جامعه دانسته است.

اين اولين بار نيست که موضوع ظاهر ورزشکاران در ايران بحث برانگيز می شود. مقام های مسئول در اين کشور پيش از اين نيز از برخی فوتباليست های ايرانی به خاطر ظاهرشان به هنگام حضور در ميادين ورزشی انتقاد کرده بودند.

سخنان رئيس سازمان تربيت بدنی در شرايطی مطرح می شود که ايران بايد در ماه آينده تيم فوتبال خود را روانه مسابقات جام جهانی آلمان کند.

برخی ناظران بر اين باورند که به کارگيری زبان تهديد يا احيانا برخورد و کنار گذاشتن برخی ورزشکاران ايرانی می تواند اثر منفی بر کيفيت کار اين نمايندگان ورزش ايران در مسابقات بين المللی داشته باشد.

اما آقای علی آبادی با اشاره به آثار منفی احتمالی برخورد با ورزشکاران گفته است: "نگران دو سه تا مدال المپيک نباشيد." وی افزوده که در ايران 'مسايل اخلاقی' مهمتر از مدال های جهانی و آسيايی است.

در عين حال برخی تحليلگران می گويند در شرايطی که دولت به دنبال پيدا کردن راهی برای جلب رضايت مردم حتی در حوزه های بحث برانگيزی چون حضور زنان در ورزشگاه هاست، انگشت گذاشتن روی ظاهر ورزشکاران و برخورد احتمالی با آنها می تواند موجب انتقادهای تازه ای به دولت بشود.

 

 

 

ممنوعیت پوشیدن لباس آستین کوتاه و تی شرت در برخی

 

واحدهای دانشگاه آزاد

 

 

ادوارنیوز: پوشیدن پیراهن آستین کوتاه و تی شرت در برخی واحدهای دانشگاه آزاد ممنوع شده است.

در برخی واحدهای خارج از تهران دانشگاه آزاد از جمله واحد اسلامشهر و واحد گرمسار، حراست دانشگاه با نصب اطلاعیه هایی در سطح دانشگاه اعلام کرده است که از ورود دانشجویان پسر ملبس به تی شرت و یا پیراهن آستین کوتاه به دانشگاه جلوگیری خواهد شد و متخلفین به کمیته انضباطی معرفی خواهند شد