کیومرث ملک مطیعی
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ فروردین ،۱۳۸٩  

کیومرث ملک مطیعی در گذشت

کیومرث ملک مطیعی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون روز شنبه 21 فروردین (10 آوریل) در سن 74 سالگی در بیمارستان دکتر شریعتی تهران به دلیل ایست قلبی در گذشت.

آقای ملک مطیعی که زاده ی انزلی بود، در دهه 1330 در شهر رشت به بازی در تئاتر پرداخت و بعد از ان در دهه پنجاه وارد سینما شد.

این بازیگر سینما در نزدیک به 50 فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد ولی آنچه در سالهای اخیر به شهرتش افزود حضور وی در مجموعه های تلویزیونیشب هزار و یکم، زیر آسمان شهر و مدرسه ما بود.

در کارنامه بازیگری چهار دهه اخیر آقای ملک مطعیی فیلم های متنوعی دیده می شود و وی در این مدت هیچگاه فعالیت هنری را ترک نکرد. وی بازی در فیلم هایی نظیر شهر شراب، ماهی ها در خاک می میرند، کلاغ، نفس بریده و فریاد زیر آب را در کارنامه خود دارد که مربوط به سالهای قبل از انقلاب است و آخرین فیلم هایی هم که وی در آنها نقش بازی کرده حلقه های ازدواج و گل بارون است که مربوط به سال گذشته است.

از دیگر فیلم هایی این بازیگر می توان به تفنگ شکسته، مهمانی خصوصی، معما، ترن، جنگلبان، الو الو من جوجه ام، آوای دریا، عروس فراری و خروس جنگی اشاره کرد.

آقای ملک مطیعی سومین هنرمند پیشکوتی است که در فاصله یک هفته گذشته از دنیا رفته است. رضا کرم رضایی و محمود بنفشه خواه نیز در روزهای بعد از تعطیلات نوروزی درگذشتند.

رضا کرم‌ رضایی، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران، در روز چهاردهم فروردین بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت و محمود بنفشه خواه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون نیز روز هجدهم فروردین بر اثر ایست قلبی در گذشت.

روحشان شاد باد
 
Run a rough shod
ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ فروردین ،۱۳۸٩  

To “run roughshod over” means to treat with brutal force. (Roughshod is defined in reference to horseshoes with projecting nails for gripping). It would not be surprising for one unfamiliar with the term “shod” (footwear) to imagine that the expression is actually “run rough shot over.” Perhaps this eggcorn conveys more a notion of haphazardous force than brutal force

Example

The idea here is to prevent insulation of an executive in-group from running rough shot over information and considered judgments from well-qualified staff