چشم سوم بدن انسان
ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۳۱ خرداد ،۱۳۸٧  

 

 

انسان و چشم سوم

 

آیا می دانید انسان دارای چشم سوم است؟ بله

چشم سوم غده ای صنوبری شکل با ساختاری کوچک است که در درون مغز قرار دارد. این بخش از مغز اطلاعات را از چشمان شما دریافت می کند و فعالیت آن به میزان روشنایی محیط بستگی دارد.

 

Third Eye
Third Eye is your pineal gland, a small structure deep inside the brain. It receives information from your eyes and its activity is influenced by the amount of daylight

 

  
غذاهای آلرژی زا
ساعت ٤:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٩ خرداد ،۱۳۸٧  

 

 

مواد غذایی آلرژی زا

 

بیشتر مردم نسبت به مواد غذایی زیر آلرژی دارند:

آجیل، حلزون صدف دار و غذای دریایی، شیر، گندم، تخم مرغ، میوه، سبزیجات، پنیر، مخمر و شیره یا سس سویا

 

 

Allergenic foods


People are most allergic to nuts, shellfish and seafood, milk, wheat, eggs, fruit, vegetables, cheese, yeast, and soy protein

  
شکوه تخت جمشید
ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ خرداد ،۱۳۸٧  

 

دوستان فیلم شکوه تخت جمشید را برایتون گذاشتم تا ببینید و نسبت به گذشته پرافتخار ایران احساس غرور کنید

نسخه اینگلیسی در زیر آمده که زمانش بیشتر است:

Perspolis, The richest ancient city ever. Part 1

Perspolis, The richest ancient city ever. Part 2

 

Perspolis, The richest ancient city ever. Part 3

Perspolis, The richest ancient city ever. Part 4 

Perspolis, The richest ancient city ever. Part 5 
شهرهای زیبای ایران
ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ خرداد ،۱۳۸٧  

 

درود بر شما

دوستان گرامی بسیاری از جاهای زیبای ایران ناشناخته مانده

برای نمونه زریوار

یکی از بینندگان «تابناک» در مطلبی کوتاه، از حواشی سفرش به استان کردستان آورده است: در روزهای تعطیلی، توفیق سفر خانوادگی به استان کردستان و شهرستان مریوان را یافتم و دو روز را در کنار دریاچه زیبا و رؤیایی زریوار یا زریبار گذراندم. دریاچه آب شیرینی که به قولی بزرگترین چشمه دنیاست و مردم با استفاده از هوای خوب و زیبایی‌های آن از ماهیگیری و قایقرانی نیز بهره می‌گیرند و می‌توان گفت که یکی از زیباترین نقاط ایران است. البته این دریاچه، تنها چند سالی است که از غربت بیرون آمده و گرد و غبار دوران جنگ را از تن خود زدوده است و هم‌اکنون مسافران و مردم منطقه، استقبال خوبی از آن کرده‌اند و امکانات خوبی نیز در آن ایجاد شده که البته ناکافی است و جا دارد تسهیلات بسیار بیشتری، از جمله هتل و غیره در آن ایجاد کرد و نسبت به جذب گردشگران داخلی و خارجی تبلیغ شود.

 

  
 
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ خرداد ،۱۳۸٧  

100سایت عربی هک شد

حدود 100 سایت عربی که اکثرا سایت های مهم دولتی و سایت های دانشگاه ها و شرکت های عربی بودند توسط گروه امنیتی آشیانه هک و چهره تمامی این سایت ها به صفحه ای با نماد ایران و نماد خلیج فارس تغییر پیدا کرد.
به گزارش البرز به نقل از شبکه فن آوری اطلاعات ایران، هدف از این کار محکوم کردن تغییر نام خلیج فارس و استفاده از اسم خلیج عربی در سایت های عربی بوده است.

گروه امنیتی آشیانه در زمینه اظهار داشت: "در این پروژه ما به چهار سرور عربی نفوذ کرده و چهره سایت های مهمی از کشورهای بحرین، عربستان، امارات، عمان، عراق ... را که بر روی این سرورها قرار داشتند را با صفحه ای با نماد ایران و نام خلیج فارس تغییر دادیم."

عملیات نفوذ به سرور وب سایت های فوق الذکر در روز یکشنبه 29 اردیبهشت شروع شد که پس از 3 روز فعالیت شبانه روزی در صبح روز چهارشنبه 1 خرداد 87 نماد ایران و اسم خلیج فارس در کلیه وب سایتهای فوق الذکر عربی قرار گرفت و جهت جلوگیری از متوجه شدن سریعتر مسئولین این سرورها، فایل اصلی برخی از سایت ها با نام Index را عوض نکرده و تنها فایلی با نام Ashiyane بر روی این سایت ها قرار گرفت. لازم به ذکر است که این 100 سایت بر روی چهار سرور مختلف با سیستم عامل های ویندوز 2003 میزبانی می شوند.

برای مشاهده لیست برخی از سایتهای هک شده برروی لینک زیر کلیک کنید:
http://ashiyane.ir/News/gulf-list.txt

تمامی این سایت ها را در سایت بین المللی Zone-H ثبت شده که در زیر لینکهای ثبت شده بعضی از این سایت های هک شده را می توانید مشاهده کنید:


جالب است که در لیست این 100 سایت، سایت های مهمی چون سایت لیگ خلیج ع.سایت وزارت آموزش عالی عراق، سایت اداره پلیس ابوظبی امارات، سایت روزنامه الخلیج امارات، سایت دانشگاه میادین عربستان، سایت هیئت مردم امارات، سایت شرکت گاز عمان و ... به چشم می خورد که چهره برخی از این سایت های هک شده هنوز توسط مدیران آنها اصلاح نشده است.